Ayvalık İlçemizde Bu Yaz İçmesuyu Sıkıntısı Yaşanmayacak


Ayvalık ilçemizde yıllardır süren içme suyu sorununun çözümü için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ Genel Müdürlüğümüz yatırımlarına devam etmektedir.

Ayvalık ilçemize içme suyu sağlayan Altınova Kuyular bölgesinden Cennettepe’de bulunan 3000 m3’lük depoya su ileten 17 km’lik Terfi Hattının AÇB borudan oluşan ve devamlı arıza yapan 10,5 km’lik kısmı 15 milyon TL harcanarak yenilenmiş ve suyun depolanması için bölgede 5 milyon TL bedelle 10.000 m3’lük depo yapılarak toplam 20 milyon TL yatırımla hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur.

10.000 m3’lük deponun hizmete girmesi ile bu defa mevcut 3000 m3’lük eski depo revizyona alınmış ve çalışmalar tamamlanarak yaz sezonu öncesi hizmete alınmıştır.

Yine bu kapsamda; Ayvalık Küçükköy Mahallesi ve Sarımsaklı Bölgesine içme suyunu sağlayan ve 1980’li yıllarda yapılmış bulunan mevcut Ø 500 mm’lik AÇB borulu içme suyu hatlarında sık sık oluşan arızalar nedeniyle, bakım ve tamir esnasında yaşanan su kesintilerinin giderilmesi için eski boru hatları toplam 14.500 mt Ø 560 mm polietilen borularla yenilenmiş, Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı Bölgesindeki mevcut 5000 m3’lük depoya bağlantısı 10 Haziran 2017 tarihinde yapılarak hizmete sunulmuş ve böylece olası arızalar önlenerek yaz sezonu öncesi vatandaşlarımıza daha güvenli ve kaliteli hizmet sağlanmıştır.

Yapılan söz konusu Küçükköy İçmesuyu Terfi Hattının Ø 560 mm polietilen borularla yenilenmesi ve Cennettepe’deki 3000 m3’lük eski deponun revizyon işi yatırım tutarı toplam 12.650.000 TL’dir.

Ayrıca Ayvalık ilçemize ilave su temin etmek amacıyla 2 adet daha sondaj kuyusu açılmıştır ve bağlantı çalışmaları hızla sürdürülmektedir.

Bütün bu çalışmalar sonucunda BASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Ayvalık ilçemizde yaz sezonunun sorunsuz bir şekilde geçirilmesi için gerekli bütün tedbirler alınmış bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 Diğer Duyurular Tüm duyurular için tıklayınız.
13 HAZİRAN 2017, Salı     Sayfayı Paylaş