Sayın Vatandaşlarımızın Dikkatine


Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) tarafından 07.07.2017 tarihinde tüm İlçe Belediyeleri Temsilcileri ve Kurumumuz Temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen AYKOME Altkurul toplantısında mevzuat ve yönetmelik çerçevesinde BABİS programı üzerinden ruhsatlandırılan BASKİ Genel Müdürlüğünün Abone ve Acil Müdahale kazılarının üstyapı onarım iş ve işlemlerinin bedeli BASKİ Genel Müdürlüğünce ödenmek üzere 01 Ağustos 2017 tarihinden itibaren İlçe Belediyeleri tarafından yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Söz konusu Kurul Kararı 04/08/2017 tarih ve 30263373-050-282/21648 sayılı Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığının yazıları ile Kurumumuza ve tüm İlçe Belediyelerine tebliğ edilmiştir. Ayrıca Kurumumuzca Kurul Kararı, tüm İlçe Belediye Başkanlıkları ve İlçe Kaymakamlıklarına yazı ile gönderilmiştir.

Bu nedenle; Sayın Vatandaşlarımızın arızanın giderilmesinden sonra yapılacak yol kaplama tamiratı için bağlı olduğu İlçe Belediyesine başvuruda bulunması gerekmektedir. Yol kaplama tamiratı İlçe Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olup, tamirat bedeli BASKİ tarafından İlçe Belediyesine ödenecektir.

Saygıyla bilgilerinize sunarım.
 

                                                                                             MUSTAFA BAYRAM    
                                                                                                        BASKİ GENEL MÜDÜRÜDiğer Duyurular Tüm duyurular için tıklayınız.
10 AGUSTOS 2017, Perşembe     Sayfayı Paylaş