Beldelerde Su Fiyatlarında İndirim


Bilindiği üzere; 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile 30 Mart 2014 tarihinde Balıkesir ilinin Büyükşehir Belediyesine dönüştürülmesi ve bununla birlikte Bakanlar Kurulu Kararı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin su ve kanalizasyon hizmetlerini getirmek üzere BASKİ Genel Müdürlüğü kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

Söz konusu yasa ile Balıkesir ilimizde 34 adet belde belediyesinin tüzel kişiliği kaldırılarak bağlı bulunduğu ilçe belediyesine katılmıştır.

BASKİ Genel Kurulu kararı ile bu yerleşim yerlerinde yaşayan yaklaşık 145.000 adet abonemizin su birim fiyatlarında % 50 oranında indirime gidilmiştir. Bahse konu indirimli tarifeden ; Pamukçu, Kocaavşar, Şamlı, Altınova, Küçükköy, Ilıca, Aksakal, Edincik, İskele, Pelitköy, Altınoluk, Güre, Kadıköy, Zeytinli, Akçay, Karşıyaka, Ocaklar, Karaağaç, Sarıköy, Büyükdere, Büyükyenice, Gökçeyazı, Kayapa, Korucu, Salur, Kızıksa, Avşa Adası, Saraylar, Sarıbeyler, Gölcük, Yaylabayır, Yüreğil, Göbel, Karapürçek mahallelerimizde yaşayan abonelerimiz yararlanacaktır.Diğer Haberler Tüm haberler için tıklayınız.
17 MART 2017, Cuma     Sayfayı Paylaş