Teşekkür Ziyareti


Yaz sezonu öncesinde tamamlanıp, 17 Mayıs 2017 tarihinde işletmeye alınan Ayvalık Derin Deniz Deşarj hattı için, deşarj hattının yapıldığı bölgede bulunan Engürü Tatil Sitesi adına Site Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gürsel USLU, yönetim kurulu üyeleri Sayın Nezafet SALMAN ve Sayın Abdullah KÖKER, BASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mustafa BAYRAM’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Site yöneticileri ziyaretlerinde; yeni deşarj hattının işletmeye alınmasına bağlı olarak, son yıllarda görülmemiş biçimde denizin temiz olduğunu, bu durumdan başta Engürü Tatil Sitesi olmak üzere.bölgede evi olanlar, plaj ve denizden faydalanmak için gelen misafirlerinin çok memnun olduklarını vurgulayarak, Genel Müdürümüz Mustafa BAYRAM’ a, Genel Müdür Yardımcımız Hamdi DEREYURT’ a teşekkür edip, plaket verdiler. Site yöneticileri konuşmalarında, Genel Müdürümüz şahsında projede Gece-Gündüz demeden sahada bulunarak, işlerini yakından takip eden, planlandığı gibi yaz dönemi öncesi, zamanında bitirilmesini sağlayan, Planlama Yatırım Dairesi Başkanı Enver PASİN, İçmesuyu ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı İzzet GÜNAL, mühendis Yalçın KILIÇ ile diğer teknisyen ve ustalara da teşekkürlerini ifade ettiler.

7 Eylül 2016 tarihinde yapımına başlanılan Ayvalık Derin Deniz Deşarjı, 8 ayda tamamlanarak 17 Mayıs 2017 tarihinde işletmeye alındı. 5 milyon 500 bin lira maliyeti olan işin kapsamında; 630 mm çapında polietilen borularla 955 metre denizin içerisinde boru döşenerek, eksi 30 metre derinliğe, Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun olarak atıksu deşarjı sağlandı.

Deniz deşarjı sisteminin işletmeye alınmasından sonra, Uluslararası Çevre Ödülü olan Mavi Bayrak, derin deşarj sisteminin yapıldığı yere yakın Engürü Tatil Sitesi plajı ile birlikte Ayvalık’ta dokuz ayrı plaja verildi.

            Genel Müdürümüz tarafından, site yöneticilerine, Ayvalık başta olmak üzere, körfez bölgesine önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan altyapı projeleri hakkında da bilgi verildi.


     

Diğer Haberler Tüm haberler için tıklayınız.
11 AGUSTOS 2017, Cuma     Sayfayı Paylaş