BEKLENEN FIRTINA VE YAĞIŞ UYARISI


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava tahmin raporuna göre Orta Akdeniz’de oluşması beklenen Fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket ederek ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi beklenmektedir. Fırtınanın bölgemizde (İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale) 30 Eylül 2018 Pazar günü, 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağışlar şeklinde olması belirtilmektedir.

BASKİ Genel Müdürlüğü olarak Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Bandırma, Edremit ve Havran bölgelerimizde mevcut yağmur suyu menfez ve ızgara kanalizasyon hatlarında taşmaların meydana gelmemesi için temizlik çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda özellikle tüm ekipler teyakkuz halinde olup, 7/24 mesai saatlerine bağlı olarak toplam 13 adet kanal açma aracı, 11 adet vidanjör, Körfez Bölgesinde 200 personel ve Güney Marmara Bölgesinde 150 personel ile yaşanacak hava şartlarıyla alakalı olarak gerekli çalışmaları sürdürülmektedir.

Gün boyu devam etmesi beklenen fırtına ve etkili yağışa karşı tüm halkımızın sel, su baskını, yıldırım, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önemle duyurulur.


                   

Diğer Haberler Tüm haberler için tıklayınız.
28 EYLÜL 2018, Cuma     Sayfayı Paylaş